• Wycieczka do Wrocławia

• Wrocław w świątecznym klimacie 🎄🍭

Koleiny nasz wyjazd z programu "Poznaj Polskę" - edycja jesienna zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki odbył się w przepięknym Wrocławiu.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania wraz z przewodnikiem wrocławskiego ZOO, które jest najstarszym w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. W ZOO żyje 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków. Zobaczyliśmy wspaniałe Afrykarium.

Następnie udaliśmy się pod Halę Stulecia oraz Fontannę Multimedialną.

Kolejnym punktem wycieczki był obiad w restauracji w świątecznej atmosferze kolęd i piosenek.

Po obiadku wybraliśmy się na spacer podczas którego uczniowie odkryli najsłynniejsze miejsca we Wrocławiu, zobaczyli Rynek z ratuszem, Plac Solny oraz Uniwersytet Wrocławski. Poznali również historię słynnych krasnali oraz odwiedzili najstarszą dzielnicę miasta - Ostrów Tumski. Nie obyło się bez zwiedzenia świątecznych jarmarków.

Na zakończenie wyjazdu uczniowie udali się na punkt widokowy SkyTower.

Piękny, zimowy i świąteczny Wrocław pozostawi wspaniałe wspomnienia ❤️🎄🍭🥰