• TRADYCYJNY SAD ETAP I

• Klasy I-III biorą udział w 4. edycji ogólnopolskiego konkursu grantowego Tradycyjny Sad organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt ma za zadanie szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych (czereśni), naturalnych sposobów ich pielęgnacji oraz zwiększenie różnorodności biologicznej w naszym kraju.

Uczniów klas I-III reprezentuje dziesięcioosobowa grupa MRÓWECZKI Z JEDYNECZKI, której opiekunem jest p. Katarzyna Nowicka. W ramach projektu uczniowie przygotowali logo, tablicę z ciekawostkami i odmianami czereśni. Wykonują prezentację multimedialną, piszą raporty oraz prowadzą Księgę Sadu - kronikę.

W ramach zdobywania niezbędnej wiedzy uczestniczyli w spotkaniu z miejscowym sadownikiem p. Sławomirem Warzyńskim, który przekazał wiele cennych informacji na temat sadu, tradycyjnych odmian drzew owocowych oraz zaoferował pomoc i wsparcie przy tworzeniu na terenie szkoły mini sadu, który będzie służył uczniom i całej społeczności lokalnej.

Zespół MRÓWECZKI Z JEDYNECZKI nadal prężnie działa, starając się dostać do następnego etapu.

Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na stronie szkoły.