• SZKOŁA

• Amnesty International

•

Szkolna Grupa Amnesty International nr 42 od 2005 roku organizuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących

w Zelowie Maratony Pisania Listów. Odbywają się one około 10 grudnia, kiedy to świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez ONZ w rocznicę podpisania w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Co roku podczas Maratonu wysyłamy z naszej szkoły ponad 1000 listów, aby pomóc osobom, których prawa zostały złamane. Nasze listy często zmieniają i ratują życie ludzi w obronie, których piszemy.

Wysłaliśmy z naszej szkoły już ponad 23000 listów.

Maraton Pisania Listów to największa akcja na rzecz praw człowieka podczas, której wspólnie łączymy siły i wysyłamy apele listowne do władz w sprawach kilku osób.

Przedstawiamy prezentację dotyczącą działalnosci szkolnej grupy Amnesty

Szkolna_grupa_Amnesty.pptx