• Koncert dla Anielki

Pragniemy poinformować, że w czasie Koncertu dla Anielki udało nam się zebrać sumę: 5265,60 zł

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie: nauczycielom, uczniom, Rodzicom naszych uczniów oraz wszystkim darczyńcom za okazane serce.

Bez Was zorganizowanie Koncertu charytatywnego dla Anielki byłoby niemożliwe.

Razem możemy naprawdę wiele.

• Obserwacje nieba

Wczoraj z tarasu widokowego Obserwatorium Astronomicznego mieszczącego się w ZSO mogliśmy zaobserwować częściowe Zaćmienie Słońca w momencie, kiedy osiągnęło swoje maksimum czyli chwilę po godzinie 12. A nasz starszy kolega Gustaw opowiedział nam kilka ciekawostek o tym niecodziennym zjawisku. Bardzo fajnie było zobaczyć je na żywo, ponieważ zdjęcia nie zawsze odtwarzają to, co możemy przeżyć patrząc na słońce bezpośrednio.

• Szkolny Klub Wolontariatu

Każdego roku wolontariusze z naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu z dużym zaangażowaniem zajmują się porządkowaniem zaniedbanych grobów na miejscowym cmentarzu , a później zapalają na nich „światełka pamięci” W tym roku również nie zapomnieli o tych, którzy odeszli.

• Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariatu jak co roku włączył się do akcji  „Papieskich kremówek”. Sprzedawane one  były przed Kościołem pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie. w niedzielę 16.10.2022 r.

Dziś w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas 4-6, pod opieką pani Pauliny Gwizdały, natomiast klas 1-4 liceum pod opieką pani Doroty Wiśniewskiej przygotowali humorystyczne scenki z życia szkoły i umilili piosenką ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

Uroczystą akademię zakończyło wystąpienie dyrektor szkoły pani Anny Łabenckiej wraz z wicedyrektor p.Wiolettą Czajką, które wręczyły nauczycielom Nagrody Dyrektora szkoły: p.Rozanecie Smolarek, p.Grażynie Łągwie, p.Paulinie Sukiennik-Gosławskiej, p.Karolinie Rzeźnickiej oraz p.Anecie Morzyńskiej. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom i nauczycielom za codzienne zaangażowanie i wkład w kształcenie oraz wychowanie młodego pokolenia, zaś uczniom pogratulowała świetnego występu.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ustanowiono z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Data 29 września nie jest przypadkowa, ponieważ w tym dniu urodziła się Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Czytanie jest wielką wartością, ponieważ wpływa na rozwój wyobraźni, rozwija język i pamięć, redukuje poziom stresu, uczy refleksji, daje pewność siebie i szczęście. Jest doskonałą formą wspólnego spędzania czasu, zdobywania wiedzy z różnych dziedzin oraz pogłębiania więzi z dzieckiem.

W ramach akcji w bibliotece szkolnej zorganizowano głośne czytanie dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej oraz wystawę książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Naszym najmłodszym uczniom czytali nauczyciele: pani Anna Łabencka – dyrektor szkoły, pani Wioletta Czajka – wicedyrektor szkoły, pani Rozaneta Smolarek – pedagog szkolny oraz panie Grażyna Łągwa, Paulina Sukiennik-Gosławska, Karolina Rzeźnicka, Paulina Gwizdała i Aneta Morzyńska.