• ​​​​​​​ NOC Z GWIAZDAMI

22 września odbyło się zapowiadane przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie zarówno w mediach jak i wśród społeczności lokalnej wydarzenie Noc z Gwiazdami. Noc z Gwiazdami rozpoczęły obserwacje podczas, których przybyli mieli okazję samodzielnie obserwować Słońce za pomocą teleskopów wyposażonych w filtry ochronne. I choć pogoda nie sprzyjała uczestnicy mogli zaobserowawć plamy słoneczne. Zainteresowani mogli także wysłuchać wykładu Bartłomieja Szamoty„ Wpływ Słońca na Ziemię”, który opowiadał o wpływie Słońca na Ziemię i jej atmosferę, promieniowaniu słonecznym, polu magnetycznym i zjawisku zorzy polarnej. A także obejrzeć prezentację. W czasie trwania wykładu uczestnicy mogli poczęstować się ciastkiem I pyszną kawą czy herbatą zrobioną przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu- Wolontariat ZSO Zelów. Wydarzenie Noc z Gwiazdami to tylko przedsmak tego co jeszcze się wydarzy w ramach realizowanego przez ZSO Projektu „Słońce na Wyciagnięcie Ręki”, który dofinansowany jest ze środków DZIAŁAJ LOKALNIE 2023” Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzysznie Dobroczynne Razem w Zelowie.

Przypominamy, że jeszcze do końca września trwa konkurs plastyczny „Słońce w różnych odsłonach”. Już w październiku zapraszamy na kolejne obserwacje słoneczne połączone z warsztatami dla dzieci z klas 3 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Zelów. A także dzieci i młodzież z klas 4-6 na zajęcia z zakresu astronomii. Ogłoszony zostanie także kolejny konkurs tym razem fotograficzny.

Zapraszamy do obserwowania naszego Facebook, jak również strony internetowej i informacji w mediach

• Ewakuacja w szkole

W piątek uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie i Szkoły Podstawowa nr 1 im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie mieli okazję przećwiczyć prawidłowe zachowania w chwili zagrożenia i zdobyć niezbędną wiedzę.

Dziękujemy Fundacja Mały Marzyciel i ratownikom medycznym

z Centrum Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Bełchatowie oraz strażakom z JOT OSP Zelów. Nasza szkoła była pierwszą placówką z terenu naszej gminy w której przeprowadzono próbną ewakuację.

• Narodowe czytanie

Nasza placówka wzorem lat ubiegłych włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” promującej czytelnictwo. W tym roku do wspólnej lektury wybrano „Nad Niemnem" - czyli książkę należącą do klasyki literatury polskiej.

20 września uczniowie szkoły podstawowej i liceum mieli okazję usłyszeć fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej. Najpierw jednak zostali zapoznani z genezą powstania utworu i sylwetką autorki. Następnie szóstoklasiści – członkowie „Szkolnej bibliotecznej grupy teatralnej” oraz licealiści – przedstawili fragmenty lektury opisujące miejsce zdarzeń oraz głównych bohaterów. Wybrane urywki przeczytały: Pani dyrektor, Anna Łabencka oraz Panie: Aneta Morzyńska i Paulina Gwizdała, które z sentymentem wspominały czasy liceum, kiedy „Nad Niemnem” było lekturą obowiązkową.

Akcja odbyła się w klimatycznym miejscu – pięknie urządzonym „Kąciku czytelniczym” naszej biblioteki, co z pewnością ułatwiło odbiór tej niełatwej książki.

• Narodowe Czytanie 2023

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. A. Mickiewicza w Zelowie włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Nasi uczniowie mogli posłuchać 08.09.2023r. fragmenów książki czytanych przez pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Walewicac

• Obiady

Szanowni Państwo,

od dnia 29.08.2023 r. rozpoczynamy zapisy uczniów na obiady szkolne na rok szkolny 2023/2024. Przypominamy, że zapisu dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców, poprzez wypełnienie karty zgłoszenia. W każdym roku wymagane jest złożenie nowej karty zgłoszenia dziecka na obiady na następny rok szkolny.

Karta zgłoszenia dziecka na obiady szkolne dostępna będzie:

– w Sekretariacie Szkoły od 29.08.2023 r.

– i na facebook szkolnym do samodzielnego wydrukowania.

Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami odpłatności za obiady i korzystania ze stołówki zamieszczonymi na karcie. Wypełnioną kartę należy dostarczyć najpóźniej do 04.09.2023 r. do Sekretariatu Szkoły do godz. 12:00