• "My dream holiday destination"

Konkurs języka angielskiego "My dream holiday destination", który odbył się ostatnio w naszej szkole przyniósł dużą ilość wspaniałych prac uczniów naszego liceum. Spośród zebranych plakatów, albumów, broszurek i katalogów trudno bylo wybrać te projekty, które powinny być nagrodzone. Jednak po dogłębnej analizie otrzymanych prac konkursowych wyłoniona została ścisła czołówka. Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, którzy dostarczyli prace konkursowe. Jesteście wspaniali!

Najlepsze prace można podziwiać na koryarzach naszej szkoły.

Zwycięzcami konkursu są:

I miejsce Mia Stasiak kl. IIIa LO

II miejsce Kinga Piotrowska kl. Ib LO

III miejsce Nikola Muras kl. Ia LO

Zwycięzcom serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

• Obiady

Drodzy Rodzice, Uczniowie

Informujemy, że z uwagi na odbywające się w SP w Wygiełzowie (gotującej dla nas obiady), egzaminy ósmoklasisty w dniach 23.05-25.05.2023 r. nie będzie obiadu.

Natomiast w dniu 07.06.2023 r. tj. środa ze względu na to, że w SP w Wygiełzowie odbywa się Święto Patrona Szkoły zamiast ciepłego obiadu, będzie bułka drożdżowa i sok.

• Matura 2023

04.05.2023  ruszył maraton egzaminacyjny, który rozpoczął się maturą pisemną z języka polskiego-poziom podstawowy, a następnie angielski i włoski, póżniej matematyka.

Naszym MATURZYSTOM życzymy połamania piór, optymizmu i dużo wiary we własne siły!

• Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia 2023 roku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia przez Polskę Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasa 1 i 2 LO. Uczniowie ubrani w charakterystyczne dla szlachty i władców tamtej epoki stroje przedstawili scenki rodzajowe nawiązujące do okoliczności powstania samej konstytucji. Ukazali też w symboliczny sposób trudną sytuację Polski i Polaków w okresie rozbiorów. Wymienili również liczne zalety nowej konstytucji.

Zaangażowanie naszych młodych artystów, piękne wykonanie piosenek na długo zostaną w pamięci wszystkich. To świetny sposób, aby przybliżać młodym ludziom historię i uświadomić jej znaczenie dla poczucia naszej tożsamości narodowej.

Gratulacje