• Kiermasz Wielkanocny

Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, Uczniowie i Rada Rodziców ZSO zapraszają na stoisko ZSO na KIERMASZU WIELKANOCNYM, który odbędzie się 2 kwietnia br. (niedziela) od godziny 11:00 na Pl. Dąbrowskiego w Zelowie!

Cały dochód przeznaczony będzie na cele szkolne.

Będzie można zakupić piękne prace wykonane przez naszych uczniów i ich rodziców, babcie i dziadków

• Informacja

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie uprzejmie informuje, że wszyscy kandydaci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 zostali zakwalifikowani do dalszego etapu rekrutacji, którym jest złożenie oświadczenia. Oświadczenie woli potwierdzające wolę rodziców o realizacji obowiązku szkolnego należy złożyć w terminie od 21 marca do 27 marca 2023 r. w sekretariacie szkoły, tam też dostępny jest druk oświadczenia.

Dziękujemy za zaufanie, którym Państwo nas obdarzyliście

• Szkolny Klub Wolontariatu

Dzisiaj 19.03.2023 r. przed Kościołem pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego w ZSO sprzedawali świece i baranki Caritas, dochód z nich zostanie przekazany dla potrzebujących seniorów.

• To już 20 lat

Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących istnieje już od 20 lat.

Mimo upływu czasu dalej są osoby, które darzą bezinteresowną pomocą potrzebujących. Z roku na rok więcej wolontariuszy angażuje się i działa właśnie dla dobra innych ludzi. Pragniemy te idee propagować. Niech łączą wolontariuszy ze szkół całej gminy. Dlatego też zorganizowaliśmy konkursy: plastyczny i literacki. Zachęcamy do wzięcia udziału.

Regulamin poniżej

• Kangur Matematyczny

W czwartek 16.03.2023 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny”, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego. Razem 24 osoby. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Wyniki konkursu będą znane w maju. Wszystkim konkursowiczom życzymy powodzenia

• Gminny konkurs ortograficzny

I miejsce dla Bartosza Załoga i Mateusz Zawiasa w kategorii szkoły ponadpodstawowe

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii. Jak co roku wzięły w nim udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu naszej gminy. Zmagania 42 uczestników odbywały się na dwóch etapach: dyktando i test i w trzech kategoriach wiekowych: szkoły ponadpodstawowe, klasy 7-8 i klasy 4-6. Organizatorem dyktanda i autorem dyktand dla starszej młodzieży jest od jego początku pani Róża Pawlak-Skrok. Z najeżonymi trudnościami ortograficznymi tekstami uczniowie poradzili sobie nadzwyczaj dobrze.

O zdobyciu miejsc wśród laureatów zadecydował test. Nagrody dla najlepszych uczestników wręczyła pani dyrektor Wioletta Czajka, która podziękowała również uczestnikom i opiekunom uczniów za tak liczny udział w konkursie.

• Gminny Konkurs Recytatorski ,,W Nowy Rok na wesoło”.

24 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie odbyła się kolejna

edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego ,,W Nowy Rok na wesoło”. Jego celem była popularyzacja literatury pięknej, rozbudzanie zamiłowania do poezji oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich dzieci i młodzieży.

W konkursie wzięło udział 46 uczniów ze szkół naszej gminy, którzy w sposób artystyczny wygłaszali wybrane przez siebie utwory literackie. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Recytując wiersze, chętnie sięgali po rekwizyty, stosowali odpowiednią mimikę i modulację głosu, a także ciekawe stroje.

Jury złożone z nauczycieli poszczególnych placówek stanęło więc przed nie lada wyzwaniem, by wybrać najlepszych recytatorów. Oto lista laureatów:

Kategoria: szkoły podstawowa klasy I – III

I miejsce Mia Paziewicz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie

II miejsce Joanna Mendoń Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie

III ex equo

Martyna Palusik Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie

Lena Kędzierska Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie

Kategoria: szkoła podstawowa klasy IV – VIII

I miejsce Kornelia Bocian

II miejsce Emilia Nowaczyk (uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki

w Kociszewie)

III miejsce ex aequo Amelia Cyna (SP Kociszew), Lena Błaszczyk (SP Wygiełzów),

Aleksandra Kowalska i Leon Pluciński (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zelowie)

W kategorii szkół ponadpodstawowych wyniki rywalizacji między uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie przedstawiają się następująco:

I miejsce – Bartłomiej Pietrzak

II miejsce – Nikola Muras

III miejsce – Szymon Gwizdała

Dyrektor ZSO, p. Anna Łabencka, wręczyła zwycięzcom nagrody książkowe,

a wszyscy uczestnicy recytatorskich zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Ponadto w konkursie pięknie zaprezentowali się nasi uczniowie: Zosia Kalwinek

i Iga Matys – uczennice klasy IIa, Klaudia Gawlik, Nadia Woźniak z klasy IIIa oraz Oliwia Kubiak i Ewa Ścieszko – klasa VIa.

Organizatorem konkursu była p. Paulina Gwizdała, nauczycielka języka polskiego.

Prowadzenie recytatorskich zmagań – Renata Boczkiewicz i Martyna Stępnik, fotorelacja – Małgorzata Sobala, nagłośnienie – Karol Rąkowski.

Uczestnikom konkursu czas oczekiwania na werdykt jury umiliły swym występem uczennice naszej szkoły: Lena Nawrocka – kl. Va oraz Kalina Pusz i Eliza Krajda z klasy IVa. Młodzi recytatorzy mogli również obejrzeć wystawę prac konkursowych poświęconych Mikołajowi Kopernikowi.

Gratulujemy laureatom tegorocznego konkursu i zachęcamy do udziału w przyszłym roku!