• WOŚP My już zaczęliśmy a Wy?

Jak co roku nasza szkoła z wielkim zaangażowaniem gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Sztab, który znajduje się w naszej szkole prężnie pracuje i przygotowuje się na 31 Finał.

Od poniedziałku w szkolnym sklepiku znajduje się puszka stacjonarna do której każdy może wrzucić pieniążki i otrzymać symboliczne seduszko. Zapraszamy wszystkich uczniów

31 finał gramyzWOŚP

• Święto Szkoły

Święto naszej przypada 10 grudnia. To Światowy Dzień Obrońców Praw Człowieka. Jak co roku dzień ten obchodzimy bardzo uroczyście. Zaczęliśmy rano od akcji „Romek”, która upamiętniać ma tragiczne wydarzenia z przeszłości, następnie młodzież pod okiem Szkolnej Grupy AI pisała listy w obronie pokrzywdzonych.

W tym roku zelowskie liceum obchodzi swój jubileusz. To już 65 lat od kiedy w mieście istnieje średnia szkoła ogólnokształcąca. Powstanie takiej placówki było warunkiem nadania Zelowowi praw miejskich, dlatego jubileusz miasta i szkoły są ze sobą nierozerwalnie związane.

Tegoroczne Święto Szkoły miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ swoją obecnością zaszczycili nas : Poseł na Sejm RP, pan Grzegorz Lorek, Przewodniczący Rady Powiatu, pan Sławomir Malinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej, pan Sylwester Drozdowski, Sekretarz Miasta, pan Krzysztof Borowski, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, pani Ilona Wańdoch, dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych, byli dyrektorzy szkoły oraz absolwenci i emerytowani pracownicy liceum.

W przemówieniach goście wyrażali podziw i sympatię dla naszej placówki oraz jej byłej i obecnej kadry. Większość z obecnych na uroczystości gości to absolwenci liceum, którzy do dziś darzą sentymentem swoją dawną szkołę. W wielu wypowiedziach podkreślano również rolę liceum w życiu całej społeczności miasta i gminy.

Pierwsza część spotkania poświęcona była ważnym dla nas wszystkich prawom człowieka, które w Liceum im. Obrońców Praw Człowieka są zawsze priorytetowym zagadnieniem. Nagrodzono laureatów konkursu powiatowego pod patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego „Jestem inny , jak każdy z nas”, a także laureatów konkursów poezji i pieśni patriotycznej i wiedzy patriotycznej. Patronat nad nimi objął Burmistrz Zelowa.

W części artystycznej widzowie mogli obejrzeć prezentację, pokazującą historię szkoły, i wzruszyć się, słuchając piosenek wykonywanych przez utalentowane uczennice liceum i oglądając stare fotografie absolwentów zelowskiego LO.

Na koniec zaproponowano akcenty humorystyczne, czyli świetnie wykonane skecze, w których uczniowie odnieśli się do realiów i przeszłości szkoły. Był to bardzo udany występ, który rozbawił wszystkich.

Warto wspomnieć również o wielu gazetkach okolicznościowych, konkursach (np. na kartkę na urodziny Liceum) i wystawach, które zorganizowano w szkole w związku z jej jubileuszem. Na korytarzach można obejrzeć wystawę poświęconą historii Zelowa, a w Izbie Pamięci szereg tematycznych ekspozycji, które zabierają nas w nostalgiczną podróż w czasie.

Liceum w Zelowie to wyjątkowa szkoła, która, jak stwierdziła jej dyrektor pani Anna Łabencka, ma zarówno szczytne tradycje jak i piękną przyszłość.

• 09.12.2022 r.

To był wyjątkowy dzień w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie. Wiecie, że zelowskie liceum ma już lat.   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Miło nam oznajmić, że Karol Badowski

został laureatem

Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej.
              Wzięło w niej udział 2099 uczestników.

Karol Badowski  zdobył 218 punktów

i zajął 12 miejsce!
              Anna Woźniak zdobyła 186 punktów i zajęła  28 miejsce a   Aleksandra Buresz otrzymała 152 punkty i zajęła 45 miejsce .
              Obie dziewczyny dostały dyplom uznania.

Gratulujemy!

• Drodzy Absolwenci

serdecznie zapraszamy Was na uroczystą akademię z okazji Święta Szkoły i jubileuszu 65-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Zelowie, która odbędzie się 9 grudnia 2022 r.
              o godz. 11.00 w auli ZSO

• XVIII MARATON PISANIA LISTÓW W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ZELOWIE

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie 03.12.2022 r. odbył się XVIII Maraton Pisania Listów zorganizowany przez Szkolną Grupę Amnesty International nr 42.

Wydarzenie to odbywa się w naszej szkole od 18 lat w okolicach 10 grudnia, kiedy to świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez ONZ
              w rocznicę podpisania w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Podczas Maratonu ludzie na całym świecie solidarnie przeciwstawiają się naruszeniom praw człowieka. W tegorocznym Maratonie udział wzięli Dyrektor Szkoły pani Anna Łabencka, Wicedyrektor Szkoły pani Wioletta Czajka, nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły.

Tegorocznymi bohaterami Maratonu w obronie, których pisaliśmy to: Kuba: artysta Luis Manuel, uwięziony za obronę wolności słowa; Maroko: Nasser, skazany na 20 lat więzienia za głośne mówienie o problemach; Bangladesz: Shahnewaz, któremu grozi więzienie za wpis na Facebooku; Zimbabwe: Joanah, Cecillia i Netsai uprowadzone, pobite, napastowane i uwięzione za protesty. W sumie napisano 150 listów. Podczas obchodów Święta Szkoły będziemy kontynuować akcję Maratonu. Wszystkie listy   zostaną wysłane
              do ambasad wyżej wymienionych państw.