• Sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. W tym roku Karol Badowski został jej laureatem i zajął 4 miejsce! Jego wynik to 97,5 %. Również pozostali uczestnicy uzyskali świetne rezultaty. Wynik naszej szkoły to 76,2% a średni wynik w województwie i w Polsce to 65,8%.

W konkursie reprezentowali nas: Aleksandra Buresz, Jakub Nowak, Dominika Lotczyk, Martyna Marciniak, Jagoda Robak, Bartosz Załoga i Anna Woźniak.

Gratulujemy!

• Święto Szkoły w Szkole Podstawowej

Święto Szkoły to jeden z ważniejszych dni w kalendarzu szkolnym Jedynki. Nasza szkoła nosi zaszczytne imię Obrońców Praw Człowieka. Obchodzone co roku 10 grudnia święto szkoły nierozłącznie związane jest z rocznicą uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. 11 grudnia w auli szkoły zgromadzili się nauczyciele, uczniowie i wszyscy pracownicy Jedynki. Na początku głos zabrała dyrektor szkoły pani Anna Łabencka. Następnie uczniowie klasy 7a przybliżyli zgromadzonym okoliczności uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz omówili jedno z jej podstawowych praw-prawo do nauki. Z przedstawionej prezentacji można było dowiedzieć się jakie sukcesy i korzyści daje zdobywanie wiedzy i korzystanie z niej. Najmłodsi uczestnicy uroczystości uświadomili sobie, że na święcie są jeszcze państwa w których dzieci mają problemy z dostępem do edukacji. Po części oficjalnej przyszedł czas na wręczanie nagród i część artystyczną. Zaprezentowały się klasy 1-3 w utworze „Piosenka o prawach dziecka”. Akademię zakończył występ Zespołu Tanecznego z klasy 6a.

• Życzenia Świąteczne

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Świąteczny nastrój towarzyszył również naszej społeczności szkolnej. Uroczyste przedstawienie Jasełek wprowadziło nas w świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę.

W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycił nas Pan Tomasz Jachymek Burmistrz Zelowa, Pan Mateusz Rogut- Radny Rady Miejskiej w Zelowie oraz Pani Ilona Wańdoch, Kierownik Referatu Oświaty , Kultury, Sportu i Zdrowia.

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Chcielibyśmy poinformować, że biblioteka szkolna otrzymała w 2023 roku wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, z przeznaczeniem dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Zelowie im. Obrońców Praw Człowieka.

Wysokość pozyskanego wsparcia finansowego wyniosła z wkładem własnym 5000 zł. Otrzymane środki zostały przeznaczone na zakup 195 książek, czytnika kodów kreskowych oraz materiałów potrzebnych do organizacji działań promujących czytelnictwo,
              w tym nagród książkowych.

Dzięki pozyskanym środkom biblioteka szkolna wzbogaciła swoją ofertę o kolejne nowości wydawnicze i lektury. Organizowane są liczne działania promujące czytelnictwo, które rozbudzają i rozwijają zainteresowania czytelnicze uczniów naszej szkoły.