• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ustanowiono z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Data 29 września nie jest przypadkowa, ponieważ w tym dniu urodziła się Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Czytanie jest wielką wartością, ponieważ wpływa na rozwój wyobraźni, rozwija język i pamięć, redukuje poziom stresu, uczy refleksji, daje pewność siebie i szczęście. Jest doskonałą formą wspólnego spędzania czasu, zdobywania wiedzy z różnych dziedzin oraz pogłębiania więzi z dzieckiem.

W ramach akcji w bibliotece szkolnej zorganizowano głośne czytanie dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej oraz wystawę książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Naszym najmłodszym uczniom czytali nauczyciele: pani Anna Łabencka – dyrektor szkoły, pani Wioletta Czajka – wicedyrektor szkoły, pani Rozaneta Smolarek – pedagog szkolny oraz panie Grażyna Łągwa, Paulina Sukiennik-Gosławska, Karolina Rzeźnicka, Paulina Gwizdała i Aneta Morzyńska.

• Informacja

Obiady szkolne będą wydawane od poniedziałku 12.09.2022 r.

Koszt obiadu w miesiącu wrześniu wynosi 60,00 zł.

Wpłaty przyjmowane będą przez pedagoga szkolnego od 08.09.2022 r. w godzinach od 9:00 do 10:00. W tym miesiącu wyjątkowo do 20 września 2022 r. (włącznie).

Przypominamy o zakupie naczyń jednorazowych

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

1 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/23. Z tej okazji w auli szkoły zgromadzili się tłumnie uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele władz samorządowych gminy Zelów.

Ważną częścią uroczystości było podziękowanie skierowane do pani Marzeny Malinowskiej, która pełniła do tej pory funkcję dyrektora ZSO oraz powitanie i powierzenie obowiązków nowej dyrektor szkoły pani Annie Łabenckiej.

Następnie pani dyrektor w krótkim przemówieniu oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny, życzyła uczniom powodzenia w nauce i jak najlepszych wyników, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom owocnej współpracy ze szkołą. Przedstawiła również całą kadrę pedagogiczną.

Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszaków - którzy rozpoczynają w tym roku naukę w naszej szkole, którym towarzyszyli przejęci tym ważnym wydarzeniem rodzice. Na koniec uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim, którzy podejmują wyzwania związane z nowym rokiem szkolnym, życzymy powodzenia i wielu sukcesów!

• Obiady szkolne

Informujemy, że już od dziś można dokonywać zapisów na obiady szkolne.

Zapisywać się na obiady można codziennie, osobiście

w godz. od 9:00 do 14:00 do 02.09.2022 r.

.

Przypominamy o obowiązku zapoznania się i wypełnienia deklaracji na obiady i o jak najszybszym dostarczeniu jej do pedagoga szkolnego. Deklaracje dostępne są u pedagoga szkolnego, można je również wydrukować samodzielnie (w załączeniu). Są również dostępne w dzienniku elektronicznym Librus (w wiadomościach).

Obiady są jednodaniowe, dowożone z SP 4 w Zelowie.

Koszt jednego obiadu to 4,50 zł.

Komunikat z informacją od kiedy będą wydawane obiady pojawi się na szkolnym Facebook, stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym

• PRZYPOMINAMY !

Egzaminy poprawkowe odbędą się

w dniu 29 sierpnia 2022 roku:

Język polski - godzina 9:00 sala 25

Matematyka - godzina 9:00 sala 17

Fizyka - godzina 9:00 sala 17

Język angielski -godzina 10:00 sala 23.

• Noc Perseidów

Perseidy widoczne są na nocnym niebie od połowy lipca, a kumulacja zjawiska następuje między 9 a 14 sierpnia. W tym roku szczyt ich aktywności przypada w pierwszą noc długiego weekendu, dlatego 12 sierpnia 2022 w godz. 22.00 – 24.00 serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników gwiazd na taras (kocyki mile widziane) przy Obserwatorium w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie na nocne obserwacje nieba. Osoby niepełnoletnie koniecznie pod opieką dorosłych. Mamy nadzieję, że zdołamy uchwycić wszystkie „spadające gwiazdy”.

Obserwacje uzależnione są oczywiście od warunków atmosferycznych, dlatego prosimy śledzić bieżące informacje na FB szkoły oraz stronie szkoły.

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Ogólnokształcacych  odbyło się w auli szkoły.

Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody wręczyły dyrektor szkoły pani Marzena Malinowska oraz wicedyrektor pani Anna Łabencka, które gratulowały wyróżnionym uczniom bardzo dobrych wyników w nauce. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców, którzy na co dzień wspierają nasza szkołę. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycił nas Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek.

Po uroczystej akademii wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami do klas, a stamtąd na zasłużone wakacje!

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!!!

• Informacja

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24.06.2022 r. w auli szkolnej

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

o godz.9.00